MICHAŁ GRYZ

Jestem radcą prawnym, wpisanym na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji i Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie odbyłem aplikację radcowską zakończoną złożeniem z wyróżnieniem egzaminu końcowego.

Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe. Specjalizuję się w obsłudze i doradztwie prawnym i podatkowym spółek kapitałowych jak również przedsiębiorców działających w szeroko rozumianej branży IT i E-commerce. W ramach tej specjalizacji zapewniam wsparcie prawne w zakresie przygotowania i negocjowania umów dotyczących budowy, wdrożenia i integracji systemów IT, czy dotyczących świadczenia usług informatycznych.

Świadczę również pomoc prawną w zakresie doradztwa podatkowego dla przedsiębiorców, przede wszystkim z zakresu podatku od towarów i usług (VAT) oraz podatków dochodowych (PiT i CiT). W ramach praktyki sporządzam dokumentację cen transferowych.

Biegle władam językiem angielskim, w tym językiem prawniczym co zostało potwierdzone zdanym certyfikatem ILEC oraz dyplomem ukończenia Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z Catholic University of America, Columbus School of Law. Specjalizuje się w obsłudze prawnej klientów anglojęzycznych oraz w profesjonalnym tłumaczeniu umów i tekstów prawnych.

Prywatnie jestem pasjonatem biegania i muzyki rockowej, nie wyobrażając sobie życia bez gitary Jimmy’ego Page’a, głosu Bruce’a Dickinson’a, scenicznego zachowania Alice Cooper’a i tekstów Grzegorza Ciechowskiego.