MICHAŁ GRYZ

Jestem radcą prawnym, wpisanym na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji i Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie odbyłem aplikację radcowską zakończoną złożeniem z wyróżnieniem egzaminu końcowego.

Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe, przede wszystkim w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek kapitałowych i przedsiębiorców działających w branży IT i budowlanej. Specjalizuję się w prawie gospodarczym, prawie IT, prawie upadłościowym i restrukturyzacyjnym oraz w postępowaniach sądowych, ze szczególnym naciskiem na postępowania odszkodowawcze i związane z odpowiedzialnością organów zarządzających spółkami kapitałowymi.

Świadczę również pomoc prawną w zakresie interpretacji przepisów prawa podatkowego dla przedsiębiorców, w tym dla deweloperów oraz w zakresie skutków podatkowych przekształceń strukturalnych spółek i umów sprzedaży nieruchomości. W ramach praktyki sporządzam dokumentację cen transferowych.

Biegle władam językiem angielskim, w tym językiem prawniczym co zostało potwierdzone zdanym certyfikatem ILEC oraz dyplomem ukończenia Szkoły Prawa Amerykańskiego prowadzonej przez Uniwersytet Jagielloński we współpracy z Catholic University of America, Columbus School of Law. Specjalizuje się w obsłudze prawnej klientów anglojęzycznych oraz w profesjonalnym tłumaczeniu umów i tekstów prawnych.

Prywatnie jestem pasjonatem biegania i muzyki rockowej, nie wyobrażając sobie życia bez gitary Jimmy’ego Page’a, głosu Bruce’a Dickinson’a, scenicznego zachowania Alice Cooper’a i tekstów Grzegorza Ciechowskiego.

Udało mi się zobaczyć na żywo przeważającą większość moich ulubionych zespołów – w roku 2018 lista powiększyła się o rewelacyjne koncerty The Rolling Stones w Warszawie i Paul’a McCartney’a w Krakowie. Życiowym marzeniem jest, nawet jednorazowa, reaktywacja Led Zeppelin i możliwość wysłuchania na żywo „Kashmir” i „Achilles Last Stand”.